На Тернопільщині комуністи «рулять»?

 10 869 виборців Тернопілля відділи свій голос за Комуністичну партію України. Найвищий показник серед округів «за» цю політичну силу дав 164-тий округ –  Збаразький, Лановецький, Підволочиський, Шумський та більша частина Кременецького району показали результат 3,24% голосів, а це – 3 539 виборців. На інших округах «за» Комуністичну партію проголосувати від одного до 1,70 відсотка виборців. А на другому місці зі своїми 2,50% – Тернопіль.

Якщо простежити динаміку голосування за Компартію на Тернопіллі на виборах до Верховної Ради України, то 2006 року «за» проголосували 0,44% виборців (3 005 голосів). На позачергових парламентських виборах 2007 року результат комуністів в Тернопільській області виглядав так: 0,69% виборців (4 607 голосів).

І ось на цьогорічних виборах до Верховної ради результат комуністів на Тернопільщині зріс до 1,92% і становить 10 869 голосів. Причому, в самому місті Тернополі «за» комуністів проголосували 2 700 виборців, що становить 2,50% від усіх голосів. І це при тому, що серед кандидатів-мажоритарників по Тернопільському 163 виборчому окрузі був голова місцевого осередку Компартії України Василь Парадзінський, який набрав 1888 голосів (1,77%). До речі, не сильно відстали від «головного» комуніста і його однопартійці в області: Іван Ковальчук (164 округ) – 1 449 голосів і 1,32%; Тетяна Стецюк (166 округ) – 1 128 голосів, тобто, 0,95%; Лілія Шевченко (165 округ) – 916 голосів (0,77%), Михайло Білаш (167 округ) – 736 голосів та 0,73%.

Прокоментувати таку ситуацію ми попросили експертів. Ось які версії отримали.

 

«За результатами виборів на Тернопільщині треба ставити пам’ятники Лєніну-Сталіну!!!»

Таку думку щодо ситуації висловив Віктор Долішний. На логічне запитання «Чому?» після цієї тези відповів так:

А вибір 2700 мешканців Тернополя ( і більше десяти тисяч!!! в області) поважати треба??? Чи список бажаючих в комуністичний рай на слупах вивішувати? Вибирайте!!! Без реклами по радіо, телєвізорі, зовнішньої!!! Як? Сімонєнко-Голуб-Грач таємно їздили по області? Заглядали в кожну хату? Роздавали дітям цукерки? Шо за містика? Може то розчаровані в мякотілості прєзідєнта ВіктараФьодорича віддали свій голос комуністам? Не оправдав їх високоє довєріє? Може… То хто з партій опозиційних трошки чи більше готовий воювати з комуністичною заразою не словом, а ділом? Інформаційну підтримку «Тернопільська Липа» гарантує! Пора!!! А то справді прийдеться коло Данила Галицького дєдушку Лєніна і «мудрого» Сталіна ставити, а може відразу Петра Сімонєнка, чи його тернопільського вождика Васю Парадзінського?

 

«КПУ мала б не приписувати собі якісь успіхи КПРС»

Координатор виборчих програм Громадської мережі «ОПОРА» в Тернопільській області Святослав Липовецький причиною того, що понад 10 тисяч виборців Тернопільщини проголосували за Компартію, вважає те, що, по-перше, комуністи мають дуже дисциплінований електорат, який ходить на вибори.

Якщо взяти кількість виборців на окрузі 180 000, а проголосували 2 700, то ми побачимо, що це лише 1,5% традиційний відсоток КПУ. Очевидно, якщо порівнювати не з цифрою 180 000, а лише з кількістю осіб, які прийшли на вибори, то тут їх відсоток дещо піднімається, але не значно.

Ще одне – поза традиційним електоратом комуністів є також й відсоток людей, які прямо не асоціюють себе з цією політсилою, а є «міксом» проросійської орієнтації, ностальгією за СРСР тощо. Ця група людей голосує за КПУ, Партію Регіонів чи інші подібні проекти. Зважаючи, що добробуту «уже сьогодні» не відбулося, на цих виборах вони з більшою легкістю могли голосувати за КПУ – цим пояснюю такий високий відсоток КПУ по Україні. 

Друге – комуністи досить якісно працюють в медіа просторі. Зокрема, я зверну увагу на одну маніпуляцію, яку вони постійно використовують: все світле пов’язане з радянськими часами, а все темне – з незалежністю. Так от – КПУ формально створена у 1993 році й відтоді незмінно перебуває при владі в незалежній Україні. Відтак, КПУ мала б не приписувати собі якісь успіхи КПРС, а чітко говорити, який внесок комуністів у розбудову держави за останні два десятиліття, адже в саме цей період вони перебувають при владі!

Ця тема, до речі, залишається відкритою, тому сподіваємося, що думки експертів згідно політичного «мажору» Компартії на Тернопільщині ще будуть надходити.

Тернопільська Липа


Коментарі закриті.