Володимир Петровський: «На виборах вирішується доля України»

Ім’я депутата Тернопільської обласної ради Володимира Петровського на цих виборчих перегонах якось раптово виникло в контексті екс-керівника СБУ, політика Валентина Наливайченка. Більше того, – відверто говорили, що, готуючись балотуватися по 165 виборчому окрузі, він «віддав» його Петровському, коли отримав впевненість, що потрапить до Верховної Ради за списками партії «УДАР». Як все це відбувалося, чим особливі ці виборчі перегони, розповідає кандидат у народні депутати Володимир Петровський у проекті «Передвиборчі розмови під Липою».

То як так сталося, що Вас висунули від партії «УДАР», бо складається враження, що це був якийсь експромт? Адже Ви вступили в цю партію лише 1 серпня 2012 року, коли передвиборча кампанія вже стартувала.

Справа в тому, що новітню команду людей, які хотіли щось змінювати, ми творили ще задовго до виборів. Так з’явився в нас на Тернопільщині такий політичний лідер, як Валентин Наливайченко, який нас згуртував, з яким ми почали реалізовувати дуже багато хороших проектів, в основному гуманітарного, культурологічного напрямків. Ми побачили, як можна працювати в команді, добиватися результату, переконались, що існує людина-керівник, яка, якщо щось обіцяє, обов’язково дотримає слова. Тому йшли за ним.

Ми справді готували кандидатуру Наливайченка на цьому окрузі, створили величезну команду, адже сьогодні, щоб виграти будь-який округ, потрібні величезні організаційні зусилля. У нас, скажімо, це більше трьох тисяч людей в усіх населених пунктах! Потрібні і політичний бренд, і фінансова підтримка. Але наприкінці липня Валентина Олександровича запросив у свою команду Віталій Кличко. Ми дискутували з цього приводу, і він доводив нам правильність такого кроку. Переконало те, що Наливайченко пішов у команду Кличка, аби цю партію зміцнити в державницькому, національному плані. А запросивши його, Віталій покликав і усіх нас, мовляв, ідіть патріотичною командою в наші лави, щоби до нас не було недовіри, як до такої сили, яка може здрейфувати «в обійми» до Януковича, як колись «Сильна Україна» Тигіпка. «Ми цього не збираємося робити, – казав Кличко, – але потрібно, щоб і в людей недовіра зникала». І ми дуже швидко, практично миттєво прийняли рішення долучитися до «УДАРу».

А за які ресурси відбувається Ваша передвиборча кампанія?

Віталій Кличко є людиною, яка сама заробила свій капітал. Разом із тим, звичайно, що група людей, яким він довіряє, теж вкладають кошти, в тому числі й в нашу передвиборчу кампанію на цьому окрузі. І ми відчуваємо величезну відповідальність за те, щоб ці ресурси – організаційні, людські, фінансові, не пропали даремно і обернулися на користь Україні.

Кого вважаєте своїми найреальнішими конкурентами на окрузі? Які бачите в них конструктивні речі?

Як для кожного опозиціонера на будь-якому окрузі, я бачу єдиного конкурента в особі кандидата від влади, – відкритий він, «скритий», замаскований тощо. Але він у нас – Іван Чайківський. Як до людини, до нього жодних претензій немає, але як до політика – вибачте. Він потрапив в обійми влади, бо, скажімо, в Козівському, Тернопільському районах очільники районів, їхні заступники забезпечують йому зустрічі з виборцями, самі беруть у них участь.

На жаль, ситуація склалась так, що ми маємо опонентів і в таборі опозиціонерів. Найбільш боляче, що не вдалося домовитися із Об’єднаною Опозицією, погодити кандидатури. Більше того, кандидат від партії «Батьківщина» всю свою виборчу кампанію побудував на критиці мене, жодним словом не згадуючи представника від влади. Я не думаю, що це тільки політична недосвідченість. Переконаний, що керівництво обласної «Батьківщини» ввело в оману керівництво партії в Києві про те, що тут, на Тернопільщині немає загрози перемоги провладного кандидата, тому не потрібно нічого погоджувати, бо все одно виграє представник від опозиції. І тому, напевно, так сталося, що маємо, на жаль, конкурента зі стану опозиції.

Ви працювали заступником голови Бережанської райдержадміністрації, тобто у нинішній виконавчій владі, і саме на цьому акцентують Ваші опоненти, мовляв, якщо Ви вже були в команді Януковича, то й далі зможете з нею співпрацювати…

Я ніколи не працював в команді Януковича, і хотів би, щоб мої опоненти назвали конкретні справи, якими я себе дискредитував. А таких справ вони назвати не можуть! Сьогодні я сміливо дивлюся в очі людям і в Бережанах, і в своєму рідному селі Саранчуки. Працюючи п’ять років при «помаранчевій» владі, півтора року – при теперішній, робив абсолютно одні й ті самі речі: забезпечував стабільність і поступальний розвиток в гуманітарній сфері району, продовжував традиції Івана Гавдиди і забезпечував проведення вишколу молоді, табору «Лисоня», започаткував і проводив фестиваль повстанської та стрілецької пісні. Ми реконструювали стадіон в Бережанах, решті-решт. Назвіть хоч одну справу, де я себе дискредитував і в якому питанні допоміг антинародному режиму Януковича?! Цього немає! Сьогодні можна навіть перебувати в опозиції, але робити погані справи для держави і для нації, а саме – розкол опозиційних лав. Це якраз і є допомога Януковичу та його партії. То нехай би кожен почав із себе.

Як сподіваєтеся захищати результати виборів?

У продовження ще скажу, що два райони нашого округу – Зборів і Підгайці, – подивіться, як сформовано представницьку владу в цих районах, керівний склад районних рад: «Батьківщина» і Партія Регіонів. Як могло статися, що «викинули» «нашоукраїнців», «свободівців», представників інших сил? В Підгайцях навіть кажуть: «У нас керує ПРиБ’ЮТ».

А стосовно захисту результатів, то це той момент, коли всі опозиційні політики, в тому числі й на нашому окрузі, повинні зрозуміти: треба пліч-о-пліч стати на захист результатів. Що це означає? В кожній комісії є представники практично всіх опозиційних сил, і необхідно, по-перше, не дозволити вкидати бюлетені за тих, хто не прийшов, виїхав чи навіть помер. По-друге, мусимо забезпечити чесний підрахунок голосів і чесне оформлення протоколів, допомогти на кожній дільниці забрати протокол з «мокрою» печаткою, – в 2004 році ми це вже «проходили». Ми проведемо паралельний підрахунок голосів, сформуємо мобільні групи юридичного захисту всіх цих процесів, де будемо реагувати на кожен факт порушень. І насамкінець, ми разом маємо привести людей під виборчі дільниці, – це також форма тиску на тих членів комісії, які мають завдання від влади фальшувати результати виборів. Люди мають прийти і стояти під дільницями, поки не буде підбито підсумки і не поставлено крапку на цій владі.

А якими ж, на Вашу думку, є сьогоднішні вибори?

На жаль, як і двадцять років тому, ми мусимо звертатися до виборців словами: «Люди, на виборах вирішується доля України». На відміну від цивілізованих держав світу, де через вибори визначається лише подальший напрямок руху країни, у в нас «на кону» саме доля держави.

На жаль, спостерігаємо ті самі помилки і здобутки демократії – непогодження опозиційних сил і неузгодження їхніх дій, і ті самі методи влади, які шліфуються від виборів до виборів, стаючи більш досконалими і більш незаконними. Отже, боротьба триває дуже серйозна. Але в нас потужна команда, потужні політичні лідери, бренд, і ми відчуваємо підтримку людей. 

Розмовляла Олена Лайко, Тернопільська ЛипаКоментарі закриті.