Василь Деревляний: «Нинішній діючий режим Януковича – це є банда, яка нищить все українське»

Справжнім воїном партії називає себе Василь Деревляний. Він очолює обласну партійну організацію «Батьківщини» з 2002 року. Пройшов на цій посаді п’ять загальноукраїнських виборчих кампаній і зараз завершує шосту. БЮТ серед усіх партійних проектів мав найбільше прихильників на Тернопіллі на минулих парламентських виборах. Також наш край був серед лідерів у підтримці Юлії Тимошенко на Президентських виборах. У розмові з Василем Деревляним нас цікавила ситуація в опозиційному таборі напередодні теперішніх виборів до Верховної Ради, а також те, як опозиція захищатиме результати голосування. Неоднозначним є ставлення в Тернопільській «Батьківщині» і до кандидатів від партії «УДАР», що є дуже актуальним в контексті останніх перемовин між «Батьківщиною» і «УДАРом» про зняття мажоритарників по різних округах в Україні. Думка Василя Деревляного з усіх цих питань – у нашій «Передвиборчій розмові під Липою».

 

Чому, на вашу думку, люди йдуть в Народні Депутати? Що дає депутатський мандат в Україні і чому за нього так змагаються?

Мені особисто, крім відповідальності і повсякденної роботи, абсолютно нічого більше мандат не дає. Я ним не користуюся як засобом отримання якихось пільг. Нещодавно нас перевіряв рух ЧЕСНО, і я пройшов за всіма їхніми критеріями. Але, не дивлячись на це, в Тернополі у деяких ЗМІ, особливо перед виборами, поливають брудом  представників опозиції, але ми такими речами ніколи не займаємося.

Взагалі, питання пільг піднімається Адміністрацією Президента Януковича (й інших президентів), щоб звалити усі гріхи на народних депутатів, дискредитувати нас. Багато депутатів не користуються жодною з них: ми не брали квартир, не їздимо в санаторії Верховної Ради, не лікуємося в цих лікарнях.

А чому йдуть в народні депутати? Розкажу на прикладі свого шляху. Я займаюся політикою з 1989 року. Ще при Союзі вступив до Української Гельсингської Спілки і боровся за незалежну Україну. І потім боротьби цієї не припинив. Будучи в опозиції до існуючого більшовицького, потім Кравчуківського, Кучмівського, а тепер – режиму Януковича, завжди хотів бачити Україну такою, де в першу чергу українець був би повноправним господарем на своїй землі і щоб наша держава йшла цивілізованим європейським шляхом і для цього приймати потрібні закони. На жаль, державні керманичі цього не робили, і моя боротьба продовжується й сьогодні. В політиці я вже 23 роки. Коли прийшов у «Батьківщину» і ми впеше у 2002 році пішли на вибори, був керівником обласного штабу. Тернопільщина тоді дала за БЮТ – 18,87%. Це був перший результат по Україні.

У 2006 році перед виборами до Верховної Ради Юлія Володимирівна Тимошенко, зібравши нас усіх, запрпонувала включити до виборчого партійного списку усіх голів обласних організацій, щоби в подальшому ми захищали інтереси своєї області, а жителі цих областей мали до кого звернутися зі своїми проблемами. Так і сталося. Ми провели активну роботу на виборах, і всі голови обласних осередків стали народними депутатами. Через кілька днів після прийняття присяги, Юля Володимирівна закріпила за нами відповідні території та округи. Хоча на той момент ми обиралися за пропорційною системою партійних списків. Я чим міг, тим допомагав Тернопільщині, людям. І ця робота триває й досі. Я тут живу, і ті тисячі звернень, які надходять, і партійна робота займають весь мій час, майже не залишаючи вільної хвилини.

Чому на цих виборах Ви не пішли мажоритарником на округ?

Щодня їзджу з нашими кандидатами на зустрічі з людьми. Там звучать різні запитання, і мені приємно, що в селах люди більше розуміють сучасну ситуацію. Люди в селі знають, що зроблено, як відстояно, де ми і за що билися, де ми були. І якшо відверто, то таке відкрите спілкування з людьми – це моя стихія. Я людей не боюся і люблю цю роботу. Але вище партійне керівництво наказало очолити штаб і провести успішну виборчу кампанію. Я – воїн партії «Батьківщина», причому, дисциплінований. А керівництво штабом і «мажоритарка» – речі абсолютно несумісні. На даний час я як керівник обласного штабу є на 36-му місці в списку Об’єднаної опозиції Батьківщина. Але головне для мене не це, а приведення до Верховної Ради більшого числа кандидатів з нашого списку та кандидатів по мажоритарних округах жителів Тернопільщини –  звичайних простих партійців. Місцеві ЗМІ тепер пишуть, що Апостол – мій родич, Бойко – мій родич, що я якісь гроші за це отримую, когось кудись «продаю». Для мене такі журналісти – дивні люди, які не можуть повірити в те, що є політична команда, де люди працюють разом над однією справою багато років і йдуть вгору лише за свої  заслуги, а не за гроші, хотілось би їм побажати стати справжніми журналістами достойними, а не займатися друкуванням пліток і різних небилиць. Я ніколи нікому грошей в політиці не платив. Ті досягнення, які має наша місцева команда, здобуті виключно своєю жертовною працею. Коли Юлія Володимирівна була Прем’єр-Міністром, багато наших партійців пішли у виконавчу владу. Але ніхто з них за посади не платив. У нас навіть по районах були такі випадки, коли членів партії призначали на посади, а їхнім батькам ніхто не вірив, що це без грошей.

Але це ж не є офіційна практика. Про такі речі пошепки говорять, а ви видаєте, як заслугу вашої політичної сили...

Та це ж на кожному кроці в Україні і в нашій області відбувається, і про це всі знають! Не заплатиш – не здобудеш роботу. Ми ламали цю практику. І зламали якоюсь мірою. Результат був би значно кращий, якби Ющенко не заважав по лінії держадміністрацій. Те, що могли робити по лінії Кабінету Міністрів, ми робили.

Чому від «Батьківщини» на Тернопільщині висунули саме Бойка і Апостола?

Ще до початку виборчої кампанії я поставив перед нашим лідером Юлією Тимошенко принципову вимогу: на Тернопільщині «чужаків» просувати ми не будемо, тільки своїх. І вона відповіла: немає проблем, підбирайте людей, щоб були готові до початку кампанії. Може, ці люди не такі й знані, адже «зірками» зразу не стають. Лише в процесі боротьби ти стаєш відомим політиком.

Михайло Апостол і Володимир Бойко себе добре зарекомендували при виконанні поставлених перед ними партійних завдань на протязі багатьох років. Апостол  керував Монастириським районним штабом під час президентської кампанії 2010 року і цей район показав найкращий результат за Юлію Тимошенко як у І-му так і у ІІ-му турах в області і в Україні. Бойко добре виконував свої функціональні обов’язки першого заступника обласної організації – є молодим , розумним і перспективним. Через те, Бойка Володимира ми висунули по 165 – Зборівському виборчому окрузі, а Апостола Михайла по 166 – Теребовлянському виборчому окрузі.

На 165 окрузі нам від самого початку вчинив перешкоду Наливайченко, але я зразу зайняв принципову позицію і сказав, що від об’єднаної опозиції «Батьківщина» його підтримувати не будуть. Моїм аргументом було рішення Юлії Володимирівни: раз вона сказала, що будуть йти «свої», так і повинно бути. І що він не робив, рішення не було змінене. Але я так розумію, що він яйця розкладав у різні кошики: то з нами домовлявся, то з «УДАРом». І коли тут не вийшло, Наливайченко пішов в «УДАР». А для мене головне, що ми забрали округ для свого місцевого кандидата Володимира Бойка. Ми висуваємо своїх місцевих активістів, які тут народились, живуть і працюють.

Я вас правильно зрозуміла, що ви робили все для того, щоб Наливайченко не йшов по 165 округу?

Я був проти того, щоб він йшов по будь-якому з округів Тернопільщини від об’єднаної опозиції «Батьківщина». Однак міг йти від будь-якої іншої політичної сили, та не від нашої. Хочу нагадати, що його з партією «Наша Україна» без Ющенка запрошували до об’єднаної опозиції, але він не пішов. Так само і «УДАР» запрошували, але вони не пішли. Добре що хоч тепер ми домовляємося по центральних, північних і південних областях. Але це раніше можна було зробити, ще до початку виборчої кампанії.

По округу №165 ви будете обговорювати можливість зняття вашого кандидата на користь кандидата від «УДАРу»?

Тут немає що обговорювати, – Володимир Бойко є першим за рейтингом у цьому окрузі. Хоча йдуть з цього приводу певні маніпуляції. Але треба дивитися ще й на особистості. Бойко з режимом Януковича не співпрацював. А хто такий Петровський? Він донедавна працював в адміністрації Президента Януковича в Бережанській райдержадміністрації заступником голови. Якщо він націоналіст, а виставляє себе сьогодні на фоні червоно-чорного прапора, то чому він служив злочинному нинішньому режиму?

В 1990 році я першим в Тернопільській області підняв червоно-чорний прапор. А перед тим приймаючи участь у перепохованні в грудні 1989 року Стуса, Литвина і Тихого, коли нас 30 чоловік взялися в коло і підняли напроти КДБ на вулиці Володимирській в Києві червоно-чорний прапор. А такі люди як Петровський не мають ніякого відношення до цього прапора і до націоналізму. Працювати на «Яника», і зразу перейти під червоно-чорний прапор – це неправильно!

Нинішній діючий режим Януковича – це є банда, яка нищить все українське. Якщо Петровський працював в адміністрації, значить це визнавав. А тепер що, – так швидко змінив переконання? Таких кандидатів я називаю потенційними «тушками». Був у Ющенка, прийшов до Януковича, там вклякнув на коліна, а тепер шукає нового теплого місця. З такими людьми я ніколи не сяду за стіл переговорів!

У 2008 році БЮТ не приймав участі у виборах до обласної ради? Чому це сталося? Адже таким кроком ви ввели в оману свого виборця, який виявися дезорієнтованим в тій ситуациї?

Мене до сьогоднішнього дня звинувачують у програші на довчасних виборів до обласної ради. Але я був категорично проти того, щоб ми знімалися з виборів. І через це мав декілька розмов з Юлією Володимирівною. Але вона наполягла на тому, щоб ми знялися з виборів, наголосивши, що в партії є дисципліна, якої кожен член повинен дотримуватися. В тій ситуації її радники і помічники змалювали нашу ситуацію саме таким чином, що було прийнято рішення не брати участі у виборах. На основі якогось опитування вони переконали її в правильності саме такого рішення. І я, відчуваючи, що дана інформація не була правдивою, все ж прислухався до позиції лідера, адже вважаю, що коли в партії немає дисципліни, тоді це не партія. І ми знялися з виборів.

Але я не шкодую, що так зробили. Річ у тім, що жителі області отримали можливість відчути, що це таке, коли немає «Батьківщини» в обласній раді. Хоча там є інші націонал-патріоти. Але багато питань, які ми старалися вирішувати оперативно, на сто відсотків стосувалися захисту області та підприємців. У нас не було жодного разу, щоб хтось із жителів області чи підприємців не міг отримати якесь рішення. Ми голосували зразу. І через те люди тепер дуже відчувають нашу відсутність в обласній раді. Завдяки такому рішенню, я побачив хто є хто в нашій команді. Адже коли вже немає депутатства, хтось спасував, відійшов в бік. І це є очищення. Бо потім ми маємо серйозні проблеми, коли йдуть зради. Громадяни зневірюються в такій політичній силі. Коли ми відкликали список, у нас було зареєстровано 118 кандидатів, і вони всі до одного (!) написали заяви про зняття з виборів. Такий крок свідчить про дисципліну і прядок в партії.

Яким буде на цих виборах результат Батьківщини, на вашу думку? Адже соціологи прогнозують зростання рейтингів «УДАРу», пророкуючи йому друге місце на виборах.

Будемо надіятись, що демократичних сил у новій Верховній Раді буде більше. Але головне, щоб вони домовилися між собою, вирішення яких питань для них є першочерговим. Для нас – «Батьківщини» і «Свободи» – найголовнішим є усунення режиму Януковича. А друге – звільнення Юлії Володимирівни і Юрія Луценка з тюрми. Адже на сьогоднішній день режим робить все, щоб їх у тюрмі знищити фізично. Далі йде закон про відкликання народного депутата, зняття недоторканості, перегляд Пенсійного законодавства, Податкового і Трудового Кодексів. Нами підготовано 80 першочергових законопроектів.

Але лідери «УДАРу» чомусь лише пару днів назад заявили про усунення режиму Януковича. Вони перед тим заявляли, що в Верховній Раді будуть діяти по ситуації. А по якій ситуації? За кого? Добре що сьогодні вони зайняли позицію, яка є головною для усієї української нації, – бо саме усунення цього режиму, який нищить мову, культуру, освіту, історію і вже забирає українську землю є першочерговим і тоді ми зможемо співпрацювати.

Я хочу наголосити, щоб хтось не подумав що я проти УДАРу, ні я проти їхніх представників в нашій області, які ще вчора працювали на режим Януковича.

Це ж саме я бачу на зустрічах з виборцями. Я не чую від людей, що вони будуть голосувати за ті треті політичні сили, бо їхня любов до України є фальшивою. Ви змогли поступитися один одному, а вони по кожному окрузі висунули своїх кандидатів і через те  вони кажуть, що будуть підтримувати «Батьківщину» і «Свободу». І ще через те, що ці дві політичні сили чітко з самого початку виборчої кампанії задекларували свої основні цілі. В містах, я погоджуюся, що «УДАР» має багато прихильників серед молоді. Але в селах ситуація зовсім інша.

«УДАР» все ж забирає ваш електоральний ресурс?

Він скоріше забирає електоральне поле тих націонал-патріотичних партій, яких не стало. І на сьогоднішіній день не партія «УДАР» має такий авторитет, а особисто Кличко. І якщо взяти приїзд його в Тернопільську область, то я цікавився, як відбувалися ці зустрічі в районах. Серед тих, хто приходив, старших людей було мало, в основному молодь. Віталій Кличко – це світова зірка спорту, і через це на нього приходять, а на партію люди так би не зібралися. Бо дуже різних осіб у ній позбирали. Навіть їхній обласний керівник нещодавно пішов з керівної посади в облдержадміністрації. А я вважаю, що якби він був в душі патріотом, то на цю бандитську владу він би не працював.

Візьмемо їхнього кандидата який балотується по Тернополю. Я не маю нічого особисто проти нього. Але не личить такій людині, привласнювати наші ідеї, які ми раніше відстоювали. Сьогодні він пише в своїх статтях та на білбордах, що буде захищати Тернопільську область. А ми це розпочали робити ще кілька років тому. Особисто я судився з Чижмарем, коли він подав в Адміністрацію Президента інформацію про те, що можна безпроблемно область розформувати, і виграв суд по цьому питанню. Саме я звернувся до кожної районної ради з пропозицією прийняття рішення про недоцільність проведення адмінреформи. І кожна районна рада та міста Тернополя, прийняла таке рішення. Тобто, це позиція усіх депутатів місцевих рад, яка є донесена до Президента. Ми підняли спротив цій ідеї в усьому місцевому самоврядуванні і за це голосував весь склад депутатів рад різного рівня. А цей кандидат сьогодні заявляє, що він це буде робити. Так ми цю роботу спільно з місцевим самоврядуванням давно проводимо! Не гарно так. Це не його ініціатива, а прилаштування до тієї доброї справи, яку ми уже раніше розпочали. І далі будемо цю ідею обстоювати. І коли ми піднімали питання адміністративно-територіальної реформи, то всі партії, в тому числі й «УДАР», уже існували. То де ж вони були? Тоді ми не відчули їхньої підтримки.

Я маю правдиву інформацію по районах, що пенсіонери всіх силових структур кажуть, що їм радять голосувати за кандидатів від «УДАРу». І мені від цього дивно стає, коли у Зборові один на пенсії старий кагебіст проводить цю роботу за Петровського.

Як ставитеся до того, що партію «Батьківщина» на всеукраїнському рівні представляє не її лідер і навіть не член партії «Батьківщина» Арсеній Яценюк? Як ви особисто сприймаєте це?

Сьогодні наш лідер Юлія Володимирівна сидить в тюрмі. Перед походом на вибори, вона звернулася до керівників усіх політичних сил із тим, що тільки спільно разом ми зможемо перемогти. Так, ми вчора були різні. Дехто із тих, хто йде з нами разом, вчора, під час президентської кампанії, говорили зовсім інші слова. Але на сьоднішній день у нас є головна небезпека – банда Януковича. Через те треба один одному пробачити і піти разом на війну проти цієї банди. І не дивитися, хто там перший, другий, третій: Яценюк, Турчинов чи Гриценко. От згуртувалися сім політичних сил плюс «Свобода», і не треба шукати між нами розбіжностей. Так склалося, що лідер сидить. І нам сьогодні треба перемогти. Як кров необхідна для організму, так і це об’єднання є необхідним для суспільства. Хтось чимось однозначно жертвував. Але не це є основне. Основне – спільно разом перемогти.

Я їзджу по селах, і люди там це дуже добре розуміють. Вони кажуть: «Богу дякувати, що ви об’єдналися». Бо людям надоїло оце роз’єднання, оце взаємопоборювання. Ми запрошували до об’єднання й інші націонал-патріотичні сили, та вони не пішли і сьогодні чомусь не говорять про бандитський режим Януковича, а поливають брудом об’єднану опозицію «Батьківщина» та «Свободу» та мажоритарних кандидатів. Звідси й видно, що вони не є самостійними, а підконтрольні. Бо вчора працював в адміністрації Януковича, щось десь потягнув, на гачок посадили, і сьогодні вони всі гавкають на нас по команді влади. І це на кожному кроці бачимо. Тому чітко людям заявляємо: з одного боку є «Батьківщина» і «Свобода», а з іншого – всі партії і самовисуванці, це прислужники режиму Януковича. Ми вже в цьому на сьогодні переконалися.

Для чого підняли в Україні мовне питання? Які наслідки, на вашу думку, може мати прийнятий закон про мови? Чи буде він працювати на розкол держави?

Коли був прийнятий цей закон і ми організовували акції протесту по обласних і районних центрах, то дивно, що люди на них не вийшли. Але ті, що бояться виходити на акції протесту паплюжать на кожному кроці політиків. На акцію протесту в Києві ми сто чоловік за свій рахунок привезли. Інші, так звані націонал-патріоти, крім «Свободи», жодної іншої людини туди не привезли. Хоча приїхали туди особисто самі, з камерами, себе там на фоні протесту зняли і тут в Тернополі по телебаченню піарились.

Але всі Вас звинувачують в тому, що Ви не зупинили прийняття цього закону в другому читанні і в цілому, мовляв, через помилку в порядку денному ВР. І коли люди побачили, що ви за нього не билися, то чому вони мали вас підтримувати на акціях протесту?

Ми не знімаємо із себе відповідальності. Та голова ВР – майстер в шулерстві, і коли керівники фракцій домовилися по-одному, він різко переграв по-іншому. Проте однозначно – ми за це відповідальні. Дійсно, так сталося, що вчасно чогось не зробили, і визнаємо свою помилку. Хоча ми всі були готові йти на штурм президії.

Але найцікавіше, що не сталося так, як хотіла Партія Регіонів. Їм не допомогло прийняття цього закону, щоб переконати свій електорат. На сьогоднішній день в Луганській області є райони, які категорично відмовляються від регіональної російської мови. Сьогодні на Сході й Півдні, коли там добре дійти до людей, критикують режим Януковича і вже категорично відмовляються за нього голосувати і вимагають від наших народних депутатів під час проведення агітації спілкуватись з ними українською мовою. Але однозначно, що регіонали потопталися по нації. І тому нам необхідно перемагати, щоб негайно відміняти цей закон і тих кривдників притягти до відповідальності, щоб нікому більше не захотілося так чинити з країною.

Як досвідчений вуличний боєць скажіть, чому на вашу думку, люди масово не вийшли захищати Тимошенко? Адже за неї так багато людей проголосувало на виборах Президента?

Перед нами стояло це питання. Ми бачили, що люди не виходили масово і на податковий майдан, і не протестували у великій кількості проти пенсійної реформи. На захист Тимошенко ми організовували на кожну з 5-ти акцій приїзд з області по п’ятсот членів партії з кожного району та міста Тернополя. І могли б ще організувати, але не було коштів. Також перешкоджала міліція, і ми добиралися як могли: поїздами, автомобілями. А не кожен простий громадянин може доїхати до Києва, бо сам коштів на дорогу не завжди має. А автобуси нам організувати ніхто не дав. І хочу наголосити, що в цьому питанні жоден з тернопільських підприємців нам не допомагав. Окрім членів партії «Батьківщина». Я вважаю, що це їх не дуже правильна позиція. Бо сьогодні ми знаємо, що влада покликала, сказала дати і вони «на банду» давали. А на організацію спротиву – нічого не допомагали. Я з багатьма з них зустрічався, і їм непогано бізнесувалося за прем’єрства Юлії Володимирівни. Теперішня влада з ними не панькається.

Але ми обійшлися, і на кожній акції були першими: нардепи йшли в першій шерензі, за нами – Бойко, Апостол, та всі інші партійці, які не боялися до зубів озброєних спецназівців. Потім ми з ними спілкувались і вони заявляли: «Хлопці, якби ви організували критичну кількість людей, ми би вас очолили і цю «банду» в Дніпро скинули». Нас було тоді п’ятнадцять тисяч. А якби інші партії привезли по п’ять-десять тисяч, вже було б легше. Адже мова йшла не лише про захист Тимошенко, а про захист країни від цієї «банди», яка прийшла до влади. Чому інші тоді не відгукнулися?

І навіть, якщо ті партії не мали широкого партійного членства, але їхніх п’ятдесят, десять людей – ознака гуртування патріотичного кола України. Це і була б їхня позиція.

Що зараз найбільше турбує людей? Якою буде явка на цих виборах? Чи готові люди після дня голосування захищати результат виборів? Я маю на увазі не партійців, а простих громадян.

Я кожного дня зустрічаюся з людьми, їзджу по селах. Для мене немає різниці – приходить на зустріч десять людей, п’ятдесят чи п’ятсот. Ми організовуємо досить чисельні зустрічі в будинках культури, і зразу скажу, що не кожна політична сила може собі дозволити стільки людей збирати на зустрічі.

Що зараз турбує людей? Охорона здоров’я, дороги, соціальні питання, безробіття, пенсії зарплати, соціальні виплати, земля, беззаконня влади та багато інших болючих проблем. Але сьогодні ніхто не каже, що «давай мені це вже». Вони говорять: ми вам допоможемо в боротьбі, а ви перемагайте і потім допомагайте нам в цих всіх питаннях.

На зустрічах ми закликаємо і просимо щоби йшли від родини до родини, від сусідів до сусідів і переконували прийти на виборчі дільниці 28 жовтня. Пояснюємо, для чого це необхідно: щоб підтримати мажоритарного кандидата від об’єднаної опозиції «Батьківщина» чи від «Свободи» і проголосувати за партію «Батьківщина» і за партію «Свобода». Бо інші – це представники режиму Януковича, це рабство для українців. Коли я це кажу в залі, де сидить двісті, п’ятсот чоловік, то не чую жодного протестного слова. Чим ближче до дня виборів, тим більше люди починають розбиратися в тих самовисуванцях, підлабузниках, сексотах, які приїзджають до них, обливають «Батьківщину» і «Свободу» брудом, а владу не чіпають.

На зустрічах я кажу: за мажоритарного опозиційного кандидата – купка на сто відсотків підтримки, а  за партійними списками – голосуйте за «Батьківщину», або «Свободу» і всього на виборчій дільниці під час підрахунку голосів має бути 3 купки бюлетнів.

Люди прийдуть на вибори, я переконаний. Явка буде така ж, як і на Президентських виборах. Тернопільщина буде першою по явці і першою за результатом голосування за об’єднану опозицію. Щодо відстоювання результатів голосування, то тут ще є проблеми. Які? Влада за вказівкою зверху розпочала фальсифікації з формуванням дільничних комісій. На сьогодні в Зборівському районі маємо дільниці, де половина членів з Підволочиського району. Бо влада не мала кого вписати і подавала будь-кого. Зустрічаються люди, які померли і два, і п’ять років тому, люди прикуті до ліжка по 10-15 років. І таких випадків є багато. Їм досі не знайшли заміни, і не дуже хочуть це робити. А чому? Владі краще зірвати роботу на дільниці, щоб вона не працювала. Але активність по селах є дуже великою. Всі, хто попав в комісії і бачить, що інших членів реально немає, зразу б’ють на сполох, щоб цих людей замінити і щоб комісії були сформовані.

Також ми просимо громаду вжити заходів до тих запроданців, які знову продаються за 80, 150, 200 гривень. Саме через таких ми програли Президентські вибори, адже в області їх назбиралося 50 тисяч. А так по кожній області й змінюється результат голосування. Громада погоджується, що з такими людьми вони самі повинні розібратися, аби підкупу було менше.

На сьогоднішній день уже не йдуть на терені нашої області оті «пайки» від влади. На Теребовлянщині привезли від провладного кандидата пайки по селах, і старенька бабця, яка, може, дуже його потребує, каже: «То від тої «банди»? Тоді я його не буду брати». Сільські ради забиті тими пайками, не беруть їх люди.

Ми звертаємося до громади, щоб вони вживали заходів до тих членів ДВК, які є від інших партій. Щоби вони не піддавалися тиску і шантажу, коли їх примушують порушувати чинне законодавство. А дотримувалися того закону, який є прийнятий. Бо на сьогоднішній день владі вже не підходить той закон, який вона прийняла!

А в подальшому, ми разом зі «Свободою» закликаємо кожного хлопця, зрілого чоловіка, який чується в силі, прийти під виборчу дільницю. Не пити горілку, пиво, грати у футбол чи карти, тому що в цей день вирішується доля України. І коли в селі біля дільниці буде 20, 30, 40 чоловік, не буде «каруселей», пиячки не будуть виносити чисті бюлетені. Бо в селі один одного знає. Пішов раз, а ну ходи сюди, чого другий раз йдеш? Візьмуть, вивернуть, витрясуть ті чисті бюлетні. Бо влада так і буде робити: дали відмічений, а ти йди і принеси пустий. От всі ці заходи по селах ми організовуємо. Закликаємо людей стояти біля дільниць, поки наша людина не вийде звідти з протоколом з мокрою печаткою.

Біля ОВК теж організуємо від двох до трьох тисяч чоловік в день голосування. Ми візьмемо ОВК в облогу, щоб ніхто собі не думав, що отримане завдання від заступника ОДА Гоча про фальсифікацію протоколів їм вдасться виконати. Кожен член комісії має знати, що звідти не вийде, якщо будуть проводитися фальсифікацї. Бо ми мусимо захищати результати волевиявлення. І громада це підтримує.

Після того, як голови наших районних організацій оголосили про такий план, щодня до нас приходять люди і питають, коли проходити під ОВК, – в який день, в якій годині, повішайте оголошення, щоб ми про це знали! Тому я бачу, що чим ближче до дня воборів, тим люди стають актівнішими.

Скільки округів на Тернопільщині візьмете ви разом зі «Свободою»?

Як керівник обласного штабу Об’єднаної Опопзиції, я роблю все, щоб перемогти на усіх п’яти округах. Однозначно, що нам нелегко, але є ще трохи часу, і ми знаємо ті моменти, які треба підтягнути, щоб отримати очікуваний результат. При вжитті всіх заходів і проведенні активної спільної зі «Свободою» роботи, ми переможемо в усіх п’яти округах. Приємно буде Тернопільщині, що у Верховній Раді будуть нові обличчя, – прості люди, які не були якимись владними функціонерами. І це буде прикладом для інших, щоб вони росли, підтягувалися і бачили, що не все так погано в нашому партійному товаристві і тут все вирішують лише гроші. Принципова, порядна, чесна робота дає можливість рухатися догори.

Як будете контролювати шлях бюлетенів від дільничних комісій до окружних комісій? Чи є можливість у влади зірвати ці вибори?

Згідно закону, представник кандидата, який набрав більше голосів на дільниці, має право супроводжувати бюлетені до ОВК. По області буде така ситуація, що представники від нас і «Свободи» будуть супроводжуватимуть бюлетні в кожній машині. Щоб ніхто не думав повернути кудись на манівці і пакунки з протоколами поміняти. Але якщо буде такий випадок, де не буде жодного нашого представника, будемо в супровід давати машину з нашими членами дільничної комісії, які будуть супроводжувати протоколи до самої здачі в ОВК. Ми теж саме будемо робити і в ОВК і через протокол з ДВК перевіряти протокол, який здається. Ми мусимо взяти під контроль весь процес підрахунку і фіксації голосів, щоб закрити кожну щілинку від фальсифікації голосів виборців. І щоб до суду не доходило, бо далі судитися з владою фактично неможливо.

Що стосується зриву виборів, то такий варіант теж можливий. Влада має правильні соціологічні дослідження, і коли будуть бачити, що програють, то зроблять все, що їм треба. Адже у ВР вже стояло питання про продовження повноважень теперішньої ради. Ми були проти, а вони звичайно «за». Тому рішення про продовження повноважень буде прийняте миттєво. Адже в їхніх руках усі силові структури, і для них це буде елементарно зробити. Але світ на все це дивиться по-іншому. Це видно з відвідування міжнародними спостерігачам наших офісів. До нас в Тернопіль практично кожного тижня хтось приїзджає, цікавиться тим, що відбувається, зустрічається з мажоритарними кандидатами. Раніше цього не було. Отже, Європа і світ уважно слідкують за процесом виборів.

І ще один важель, який використовує влада, – вони залякують вчителів, лікарів тими камерами, які будуть розміщені на дільницях. Бо вже кажуть, що на камерах буде видно, як ви голосуєте. Немає на сьоднішній день такого пристрою, який би фіксував, як хто голосує в кабінці! Але людей так страшать.

Доходить до абсурду. Сьогодні голови райдержадміністрацій кличуть до себе пиячків, дають їм по кілька гривень і на додачу список лікарів та вчителів, і кажуть: йди слідкуй, хто з них за опозицію, а хто – за владу. Це вже кінець в керівництві виконавчої гілки влади, коли вони послуговуються такими людьми проти інтелігенції.

Але є й зворотний поцес. В селі громада вживає відповідних моральних заходів і до тих, хто працює у виконавчій владі. Люди кажуть в очі, що «ти працюєш на «банду», ти запроданець». І особливо дітям таких функціонерів незручно по селі ходити. Тому я переконаний, що громади активізуються, люди прийдуть на вибори, і в подальшому допоможуть нам захистити свій вибір та піднімуться на боротьбу.

 

Розмовляла Тетяна Долішна, Тернопільська ЛипаКоментування вимкнено до запису “Василь Деревляний: «Нинішній діючий режим Януковича – це є банда, яка нищить все українське»”

  1. Кирил коментує:

    Вася..та в кращому випадку виграє тільки Кайда…Адже ти спеціально поставив слабких,щоб програли…