В художньому музеї Тернополя на місяць оселилися корифеї українського мистецтва

В художньому музеї на місяць оселилися корифеї українського мистецтва. Подібну виставку у Тернополі відкрили вперше. До експозиції увійшли роботи 33-х видатних художників, а загалом 48 полотен.

Ігор Дуда, директор Тернопільського обласного художнього музею: «Таких корифеїв, таких світил, таких зірок у цій виставковій залі в такому обсязі ще не було. Значить із тих 33 ми маємо 17 народних художників України і колишнього СССР, маємо 14 заслужених художників України і заслужених діячів, маємо 10 лауреатів Шевченківської премії і маємо 6 академіків».

Переважно до виставки увійшли пейзажі та натюрморти, є кілька тематичних робіт. Творчість художників полотна, яких увійшли до експозиції, сьогодні стали надбанням історії українського мистецтва. Більшість авторів уже перейшли у вічне життя. Представлені картини переважно датуються 70-80-ми роками минулого століття.

Ігор Дуда, директор Тернопільського обласного художнього музею: «Це якраз ті роботи, які залишились в історії мистецтва, бо багато художників малювали на замовлення, на вимогу часу, на вимогу влади. І ці роботи, ці всі картини, відійшли в минуле, а лишилося справжнє мистецтво, справжня творчість, справжні картини, які ми сьогодні глядачам представляємо».

Знаковою подією для Тернополя вважає цю виставку начальник управління культури та мистецтв міської ради Олександр Смик. Проте його засмутило те, що її відкриття залишилось практично поза увагою тернополян.

Олександр Смик, начальник управління культури та мистецтв ТМР: «Якщо говорити в середньому в цю галерею наші інтелектуали тернопільські ходять 5 чоловік в день. Помножте це на рік і ви зрозумієте, що питома вага мешканців міста і мешканців, які цікавляться мистецтвом настільки мізерна, що слід ставити собі питання IQ знаменитого, але це треба робити в кожній сім’ї уже сьогодні».

Олександр Смик каже, щоб нагадати тернополянам про художній музей, він поставив би при вході дзвона і щодня бив у нього, аби привернути увагу до виставок, які тут проходять.

Олександр Смик, начальник управління культури та мистецтв ТМР: «Тому що, чесно кажучи, це не тільки питання відвідування виставок, це питання відвідування кіносеансів, мистецько-культурних подій в місті. І я б сьогодні поставив тут великого дзвона. От при вході галереї, тому що зробили паркінг з якихось незрозумілих причин. Це теж слід подивитися уважніше».

Перед Тернополем ці картини виставляли у Чернівцях. У нашому місті експозиція пробуде до 30 вересня. Після чого її повезуть в Івано-Франківськ.

ІНТБКоментарі закриті.