У Тернополі визначили кращого газозварювальника, двірника та слосаря

Слюсар, технолог, сантехнік та двірник – людей таких професій сьогодні найбільше потребує Україна. Але через нелегкі умови праці, низьку заробітну плату та відповідальність працювати газоелектрозварюваником чи двірником йдуть не охоче. Аби популяризувати затребувані професії, у Тернополі вперше спробували визначити кращого газозварювальника, двірника та слосаря. Переможців конкурсу “кращий за професією” нагородили дипломами та грішми.

Орест Ковалок працює газоелектрозварювальником уже 25 років. Чоловік розповідає, від його майстерності залежить якість роботи усієї команди. Будь-які помилки чи недбалість можуть призвести до катастрофічних наслідків. Зварювальник – професіонал повинен знати електротехніку, хімію, технологію плавлення металів і ще чимало спеціальностей.

– Якщо в цеху, то не тяжкі, а якщо на території, траси, де вони рвуться, нові варити. То різне, – болото, дощ, сніг, пара, вона не дуже солодка робота, розповідає газоелектрозварювальник 6 розряду Орест Ковалюк.

Участь у конкурсі “На кращу професію” взяли 9 зварювальників з різних комунальних та житлових підприємств Тернополя. Змагались між собою і слюсарі-сантехніки. Теоретичні та приктичні знання незалежні фахівці та працівники житлово-комунального господарства оцінювали за п’ятибальною шкалою. До уваги брали затрачений час і якість виконаної роботи.

Молодим фахівцям, які нині здобувають професії зварювальника, слюсара – сантехніка, переконані учасники конкурсу, роботу довго шукати не доведеться – вона знайде їх сама. Такі спеціальності сьогодні затребувані навіть без досвіду роботи. Інше питання, що обирають такі спеціальності все менше і менше випускників.

– Це є проблемою для тернополя тому що в нашій галузі настав час, що заробітна плата не відповідає рівню кваліфікації, і відповідно люди не хочуть йти на таку заропітну плату, а виїжджають за кордон. А нам, щоб підготувати кваліфікованого працівника необхідно 5 тисяч доларів, так. І тим паче треба відповідні навчальні заклади. В Тернополі тільки одне комунальне підприємство, навчальний заклад, який готує спеціалістів такої категорії, – каже голова обласного комітету профспілки працівників ЖКГ Валерій Косс.

Організатори сподіваються, що після проведеного конкурсу “На кращу професію” зварювальників, сантехніків та двірників, будуть більше цінувати і тернополяни і самі робітники. Кращі спеціалісти – переможці конкурсу крім дипломів отримали і грошові нагороди.

tv-4Коментарі закриті.