Вікторія Брацун: «Першокласники мають відчувати себе потрібними колективу»

Вчитель початкових класів Вікторія Брацун – енергійна, активна, бадьора – вже 27 років настановляє наймолодших школярів на цікавий, але не завжди легкий шлях навчання. Педагог намагається зробити все, щоб сформувати у дітей потяг до знань, щоб її юні учні завжди йшли до школи з бажанням та хорошим настроєм.

 

Останні 13 років зі свого багаторічного вчительського досвіду Вікторія Віталіївна вчителює в ТНВК №35 «Колосок». Це дитяча школа-садок, де діти віком 1-6 років здобувають дошкільну освіту, а потім, вже з шестирічного віку навчаються за шкільною програмою, тобто, від першого до четвертого класу.

Як традиційно проходить свято Першого вересня у вашій школі?

Ми завжди святкуємо День Знань урочисто та весело. Сценарій складає наш педагог-організатор, і, звичайно, щороку він інакший.

Чи готують класні керівники окремі сюрпризи для своїх першокласників?

Після урочистої частини шкільної лінійки батьки разом із першокласниками заходять у класи, де їх традиційно чекають улюблені казкові герої. З ними вони грають в ігри, співають пісні. А от особисто моєю традицією в день 1 вересня є похід разом зі школярами та їхніми батьками в ліс на пікнік. На мою думку, саме такий захід допомагає познайомитись, згуртовує новий колектив.

Що Ви робите для того, аби з першого дня перебування у школі першокласники почували себе «як вдома»?

Намагаюся створити теплу, дружню, сімейну атмосферу в новому маленькому колективі, щоб першокласники відчували себе потрібними йому. До речі, саме про це і згадують випускники на зустрічах. А зустрічі ці, до речі, у нас відбуваються дуже часто і здебільшого спонтанно.

Чи беруть участь у підготовці свята Першого Дзвінка учні других, третіх, четвертих класів?

Залучення представників усіх класів до підготовки та проведення урочистої лінійки на Перше вересня у нас є обов’язковим. Адже традиційно у програмі урочистостей входять читання віршів, постановки танців, спів. Щороку ми намагаємось, що виступали різні учні, аби більшість дітей отримали можливість проявити себе.

Чи має ваш навчальний заклад особливі традиції на свято Першого вересня?

На урочистій лінійці вчителям перших класів вручаються короваї, які потім, вже в класних кімнатах розламуються, і кожен учень отримує скибку духмяного смачного хліба. Така традиція символізує клас як велику дружню родину.

 

Розмовляла Олена Лисиця

Тернопільська ЛипаКоментарі закриті.