Тюремники на Тернопільщині спростовують побиття в’язнів у колонії

Начальник управління Державної пенітенціарної служби в Тернопільській області Павло Лосик спростував інформацію про масове побиття засуджених у Копичинецькій виправній колонії № 112. Таку заяву він зробив на сесії Тернопільської обласної ради.

«На території великої колонії є маленька тюрма – діззони. Це та сама гауптвахта, що в армії. Є ПКТ і дільниця посиленого контролю. Це для тих осіб, котрі систематично порушують закони колонії. А таких із тисячі в 112-ій колонії є 94 особи. І коли тільки працівники спецназу й адміністрація зайшли на поріг цього об’єкту, четверо засуджених порізали собі вени лезом для бриття», – повідомив Павло Лосик.

За його словами, одразу після оприлюднення в ЗМІ цієї інформації в колонію прибуло троє представників уповноваженого з прав людини, серед яких був один судовий експерт. Приїхав туди і правозахисник Едуард Багіров. Усі вони дійшли висновку, що дії і працівників житомирського спецназу, і адміністрації колонії були законними.

За інформацією Павла Лосика, четверо засуджених, котрі навмисно порізали собі вени, є злісними порушникам режиму колонії.

«Вони відмовляються виконувати розпорядження, вставати по підйому, робити прибирання, змушують інших засуджених прати свої шкарпетки тощо. Тому такі ув’язнені відбувають покарання ізольовано, щоб не заважали нормальним людям нормально жити», – пояснив начальник управління Державної пенітенціарної служби в Тернопільській області.

Посадовець також продемонстрував постанову прокуратури про відмову в порушенні кримінальної справи.

За офіційною інформацією, у Копичинецькій виправній колонії № 112 відбувають покарання особи, засуджені за особливо тяжкі злочини зі всієї України. В колонії утримується 972 осіб, із них: 250 сидять за вбивство, 185 – за крадіжки, близько 300 осіб – за грабіж і розбій, 17 – за бандитизм, близько 70 – за зґвалтування та хуліганські діяння, майже 50 – за інші посадові злочини, хабарництво тощо. У віковому розрізі: 70% – це особи віком від 20 до 30 років, 12 осіб – пенсіонери, яким більше 60 років.

ЗІККоментарі закриті.