Колону для пам’ятника Незалежності везуть аж з Китаю

3 серпня політики та громадські діячі зібралися в Українському домі «Перемога», щоб обговорити долю монумента, який розпочали споруджувати на Театральному майдані.

Архітектор пам’ятника Дмитро Чепіль  розповів, що вже готові елементи, виготовлені з місцевого граніту. Одну з основних частин композиції – колону зі світлого граніту везуть у Тернопіль аж з Китаю. Доставлять її кораблем десь за тиждень. Фігуру лелеки виготовляють у Львові. Вона вже відлита і перебуває у стані зварювання. Встановлять пам’ятник швидше за все за один день до відкриття, щоб зберегти інтригу.

Сьогодні на благодійному рахунку — 233 тисячі 259 гривень та 65 копійок. 100 тисяч гривень дали «свободівці», 80 тисяч пожертвували речові ринки Тернополя, 9 тисяч — Райфайзен банк Аваль та окремі підприємці. Волонтери назбирали у церквах міста 748 гривень. Однак вартість символа Незалежності становить близько мільйона.

Міська рада сподівається, що кошти на пам’ятник таки зберуть. Особливі надії покладають на політиків, які захочуть попіаритись на добрій справі.

Марія Власенко

Тернопільська ЛипаКоментарі закриті.