За 10 млн гривень відремонтують лише частину набережної

У парку ім. Т. Шевченка понад два тижні інтенсивно проходять роботи з реконструкції набережної ставу. Чому роками у міської влади руки до цього не доходили, ніхто даним питанням не цікавився, а саме цього літа набережна привернула таку увагу керівництва міста?! Причина проста — відбувається підготовка до чемпіонату світу з водно-моторного спорту.

Чимало тернополян, прогулюючись біля ставу, з цікавістю спостерігають за роботами, що там наразі ведуться. Наш кореспондент спробувала з’ясувати думку городян щодо перспектив такої реконструкції і термінів її виконання.

— Ще років п’ятдесят, напевно, руйнувалася б огорожа біля озера, і розвалювався б міст, що веде на Острівок Кохання, якби не цей чемпіонат. Хоча я не думаю, що ремонт проведуть справді якісно, бо почали все робити нещодавно, а серпень вже от-от настане, і аби вкластися в усі строки, зрозуміло, що будуть трошки «халявити», — вважає пан Мирослав.

Таку думку розділяли й інші тернополяни середнього чи старшого віку, а от молодь висловлювала сподівання, що працівники встигнуть до 25 серпня все зробити професійно і швидко.

— Наскільки я знаю, усю набережну — від «Циганки» і до Надставної церкви —ремонтувати зараз не будуть, а лише певну частину. Тому, думаю, що за майже два місяці це цілком реально зробити. Я готова витерпіти і цей запах від водоростей, і безупинний шум, бо сподіваюся, що результат виправдає всі надії, — розповідає продавець морозива в парку Тетяна.

На даний момент майже всі підготовчі роботи вже виконано. Найважливіший етап із них — це зниження рівня води в ставі. І зараз берег вже інтенсивно очищають від водоростей, розчищають каміння. Роблять як за допомогою техніки, так і вручну — вилами та граблями.

Як ми вже повідомляли, очищення ставу і реконструкція набережної обійдеться місту в 10 мільйонів гривень. Але наразі, як розповіла керівник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ міської ради Катерина Калуш, цих коштів ще немає. Міська рада виділила лише 800 тисяч гривень. І взагалі, ця сума надходитиме частинами. Вже розроблена документація на першу і другу черги реконструкції набережної, де зазначено скільки грошей необхідно, і готуються папери на третю.

— За 10 мільйонів гривень ми реконструюємо Острівок Кохання, викладемо набережну бруківкою, відремонтуємо мости, що ведуть до Острівків Кохання і «Чайка». Якщо говорити про загальну площу, то умовно, виділяємо територію від Острівка Кохання до дитячого майданчика біля «Шинку», — пояснює Катерина Калуш.

Усі роботи з очищення ставу і його реконструкції на себе взяла фірма «Тернопільбуд», оскільки саме вона виграла тендер.

(Нагадаємо, що генеральний директор будівельної компанії ТОВ «Тернопільбуд» Василь Лило є депутатом міської ради, крім того він очолює комісію по містобудуванню.

Як відомо, паралельно ведуться роботи і на Валовій, тендер на проведення  робіт виграла компанія «Спецбуд», що є підророзділом ТОВ «Тернопільбуд».)

Однак не усі тернополяни переконані, що, до прикладу, Острівок Кохання і міст до острова «Чайка» так необхідно ремонтувати. Натомість, стверджують, що ці гроші можна було витратити на ремонт доріг чи оснащення новою апаратурою лікарень.

—Я не бачу особливих проблем з Острівком Кохання: скажімо, не було нагальної потреби міняти альтанку. Впевнений, що на це пішли чималі гроші, а замість цього краще, наприклад, відкрили б ще з десяток ліжок у тернопільському хоспісі при першій лікарні швидкої допомоги. А то на усю область лише таких 6 ліжок, і старенькі не можуть туди потрапити, — вважає студент Степан.

Які б думки не існували, але, напевно, навіть затяті реалісти і песимісти все таки мають хоч крихітний промінець надії, що їхні сумні прогнози не здійсняться і оновлена набережна Тернопільського ставу 25 серпня таки буде.

Олена Лисиця

Тернопільська Липа

 Коментарі закриті.