На ремонт Валової виділено 2 мільйони гривень

Вже більше тижня обличчя культурного центру Тернополя – вулиця Валова, перебуває у стані ремонту. Тернополяни бояться, що одна з найулюбленіших вулиць міста повторить долю Гайової, на якій ремонт затягнувся на невизначений час.

– На даний момент на Валовій проходить заміна підземних комунікацій. Станом на 16 липня замінено старі, зношені труби водогону на нові пластикові, – повідомив інженер відділу технагляду Тернопільської міської ради Григорій Джиджора.

Зміни відбулись і в самій системі водовідведення. Він також розповів про облаштування закритої дощової каналізації.

– Раніше вона була відкритою, – розповідає інженер. – А тепер через ринви вода з покрівель стікатиме внизу під бруківкою.

Закритою система дощової каналізації тягтиметься аж до вул. Руської, де підключиться до загальної сплавної каналізації.

Ремонтом вулиці Валової займається фірма «Спецбуд», і завершити роботи планують до 20 серпня.

Фінансує реконструкцію міський бюджет. За словами Григорія Джиджори, кошторис проекту складає 2 мільйони 150 тисяч грн., але проводяться заходи для його здешевлення. Наприклад, старі демонтовані труби були використані як футляр для нових поліетиленових, що суттєво зменшило вартість робіт.

Багатьох тернополян хвилює питання, куди ж поділося старе покриття вулиці. Григорій Джиджора розповів, що стара бруківка залишиться і буде знову використана для покриття Валової. Наразі  її відвезли на господарський двір підрядної організації для сортування. Як запевняє Григорій Петрович,  це  також є додатковим елементом здешевлення робіт.

На жаль, наразі ремонтують лише Валову, сусідній провулок біля «Французького бульвару» залишиться без ремонту, хоча він його потребує не менше.  Тож і після Дня міста тернополяни продовжать шпортатись на Брюкнера у ямах.

Сподіваємось, що нашій владі таки вдасться зекономити кошти під час робіт на Валовій, аби знизити кошторис проекту, оскільки залишається ще безліч доріг і вулиць у місті, які потребують хоча б косметичного ремонту.

Тернопільська ЛипаКоментарі закриті.