Став спускають: шум, сморід і мертва риба

Увесь день 13 липня тернопільский став оточений особливою увагою тернополян. Зранку працівники почали спускати воду, щоб розпочати ремонт набережної та очистити воду від бруду і водорослів, які перетворюють став на болото. До вечора рівень води понизився майже на 2 метри і внаслідок цього всі підводні рослини сохнуть на сонці, виділяючи неприємний задушливий запах. Окрім цього, “всплило” усе сміття, що несвідомі тернополяни і гості міста викидали у воду.

Великі ділянки землі й каміння, що раніше були затоплені водою, тепер повністю покриті водоростями і засохшим на сонці лататтям. Йдучи вздовж набережної, за 2-3 метри від берега, у воді біліє велика риба, приблизно 50 см завдовжки. Тернополяни скрушно хитають головою, спостергіаючи за такою невтішною картиною внаслідок того, що рівень води постійно знижується, вода не встигає осідати і дуже каламутна, набула багряно-зеленого відтінку, крізь який нічогісінько не видно.

Завершать роботи з очищення ставу і реконструкції набережної до 25 серпня — першого дня чемпіонату з водо-моторного спорту. Реставраційні роботи взяла на себе фірма, що виграла тендер, а саме “Тернопільбуд”, у тендерній пропозиції вони заявили суму в 10 млн грн.

До слова, ці гроші зняли зі статті, що передбачала побудову станції знезалізнення на Івачівському водозаборі. Тож, тернополяни тепер хвилюються, що будуть пити недостатньо очищену воду з присмаком заліза.

Олена Лисиця

Тернопільська Липа

 Коментування вимкнено до запису “Став спускають: шум, сморід і мертва риба”

  1. Олександр коментує:

    А ще гинуть тисячі мідій,котрі чистать воду та живуть в прибережній зоні.

  2. Ігор коментує:

    ??? а зараз хіба можливо пити цю воду…